Mesajı Okuyun
Old 14-05-2008, 10:02   #1
meltem2007

Varsayılan temsilcinin üçüncü kişiye yaptığı ödeme

Değerli meslektaşlarım, bir konuyla ilgili görüş, yorum ve yardımlarınızı rica ediyorum.Müvekkili başka bir şehirde olan yeğeni telefonla arayarak müvekkilin bulunduğu ildeki arsasını satmasını istemiş akabinde müvekkile taşınmazı satış için vekaletname göndermiştir.Müvekkil taşınmazı satmış yeğeni tekrar müvekkili aradığından satış bedelini Denizli 'de oturan babasına götürüp vermesini rica etmiştir.Müvekkil parayı havale etmemiş, götürüp müvekkilin babasına elden vermiş karşılığında da belge almıştır.
Aradan geçen beş yıldan sonra müvekkilin yeğeni ölmüş ve hayatta olan eşi müvekkile satş bedelinin tahsili için alacak davası açmıştır.Babası parayı aldığını kabul etmekte, bunu doğrulayan başka tanıklar da bulunmaktadır.
Ancak benim bulduğum Yargıtay kararları hep müvekkilin aleyhine.Yani bedelin üçüncü kişiye ödenmesiyle vekilin borçtan kurtulamayacağı yönünde.Davayla ilgili yorum ve görüşlerinizi rica ediyorum.Ayrıca kullanabileceğim bir Yargıtay kararı varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.