Mesajı Okuyun
Old 09-05-2008, 17:10   #1
İnci Çamoğlu

Varsayılan Boşanma konusu

Öncelikle merhaba sayın avukatlarımız.

Benim sorunum eşim bana boşanma davası açmış olması
Ben 25 yıllık evliyim 4 çocuğum var en büyüğü 28 en küçüğü ise 22 yaşında çocuklarım istanbulda yaşıyorlar. Ben köyde yaşıyorum geçim kaynağımızı bağ bahçeden sağlıyoruz. yaklaşık 10 yıl önce eşimin bana şiddet uygulaması yüzünden eşime şiddet davası açmıştım çocuklarımın ricası üzerine davadan vaz geçtim ve barıştık. 2002 de eşim bana şiddetli geçimsiz olarak bana boşanma davası açtı fakat yine çocuklarımız devreye girdiği için tekrar barıştık. yine nihayetinte ben kızımın nişanı olması nedeniyle istanbula geldim eşim gitmemi istemedi nişan vs gibi masraftan kaçındı. ve bende evlilik hazırlığı yapan kızımın yanında bulunmak zorundaydım bunun neticesinde eşim beni arayıp boşanma davası açtığını haziran 10 da boşanma davası olduğunu ve anlaşalım dedi bunca yıllık emeğime beraber yaptığımız evimize yerlerimize karşılık bana çok ufak bir biktarda para talep etti. (1000 ytl, eski parayla 1 milyar ) kadar. Sorum şu benim üzerime evlendiğim takılarımla yaptığımız evim dahi yok ne varsa eşimin üzerine yapıldı. eşimin babadan kalan miraslarına yani 25 yıllık evliliğimde eşimin miras hakkına sahip olabilir miyim? evliliğim süresince birkaç yer senet karşılığı aldık. yani ben ne hak talep edebilirim? çünki hakkımı sonuna kadar almak istiyorum.Eşimin çiftçi bağkur ödemesi var. bana her türlü bilgi verebilirseniz çok sevinirim. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilgileriniz için çok teşekkür ederim.

ben istanbuldayım eşim fatsanın bir köyünde ikametgahım orada maddi durumum yok. yaklaşık 2 aydır istanbuldayım.
ben eşimin boşanma davasında ne gibi taleplerde buluna bilirim?bana henüz ulaşan bir belge gelmedi gelirse ne yapmam lazım?

lütfen yardım edin şimdiden verebileceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim...