Mesajı Okuyun
Old 04-05-2008, 20:53   #5
macerkez

Sayın Yönetmen;
Bu soruyu sorma cesaretinizi gösterdiğiniz için öncelikle tebrik ediyorum. En azından bilmediği halde biliyor gibi görünmek gibi bir yol izlememiş ve bu konuda bilgisini paylaşmak isteyen meslektaşlarınızdan yardım talep etmişsiniz. Sorunuzu okudukça;avukatlık stajının ne kadar dolu dolu geçirilmesi gerektiği ancak maalesef üstadlarımızın gençlere vakit ayırmadıkları geldi aklıma.Esasında siz avukatlık stajında müvekkille görüşme ya da görüşme yapılırken nelere dikkat etmeli ya da ne talep edilmeli konularında biraz da olsa bilgi sahibi olmalıydınız. Ben de dahil olmak üzere maalesef stajyer avukat arkadaşlar bu konuda hiç bilgilendirilmiyor. Siz şu anda çok doğru yoldasınız, en azından eksiğinizin ne olduğunu biliyor ve bu eksikliğinizi bildiğinizi bunu gidermek içinde arzulu ve istekli olduğunuzu da cesaretle de ilan ediyorsunuz.Esasında bunları eksiklik olarak nitelemek bile bence son derece yanlış.Her meslekte başlangıçta yaşanan şeyler bunlar. Hata yapmaktan da çekinmeyin hatayı sadece siz değil bu meslekte yıllarını verenler de yapıyor, ama yeterki incelemeden, araştırmadan, yasaya, uygulamaya bakmadan, ezbere adım atmayın,işinizi asla aceleye getirmeyin,yapılacak bir işlem için eğer çok az zaman var ise, başlangıçta en azından bu tür işleri zaman ayıramayacağınız belirterek almayın, kendinize daima zaman tanıyın, müvekkilin talimatlarını yazılı olarak alın, hatta dilekçeyi yazdığınız zaman, müsvedde üzerinden okutun ve paraflattırın. Bu arada cesaretinizi, moralinizi kıracak gereksiz tavsiyelere de itibar etmeyin.
Saygılarımla.