Mesajı Okuyun
Old 03-05-2008, 16:39   #10
Pınar

ilginizden dolayı hepinize teşekkür ederim.

Bu arada ben şöyle birşey yaptım, satıcı firmaya bizzat telefon ederek son bir kez gelip makineye bakmalarını ve asitce giderilebilecek bir şey varsa gereğini yapmalarını rica ettim. nasıl olduysa teknik servis benzeri bişii göndermişler.fakat ne yaptılarsa da istenilene işleve kavuşamamış makine.müvekkil aradı ne yapalım diye sordu, ben de servis formuna benzer bir şey düzenleyip müvekkile faksladım, onlar da gelen teknik servis elemanlarına bu formu imzalatmışlar, falanca işlemler yapıldı, falanca parçalar takıldı ama istenilen randıman sağlanamadı diye bir de kendi el yazılarıyla not düşüp imzalamışlar.01.05.2008 de.hemen akabinde tekrar satıcı firmayı aradım, durumu anlattım, yapabileceğimiz bişey yok dediler. 02.05.2008 de tekrar ihtar çektim.sanırım kendi kendime delil yaratmış oldum hehe.

Artık, ayıplı mal ya da istenilen maldan farklı bişey de olsa süre anlamında bi sıkıntım yok. kaçırdığım süreyi tekrar yakalmış oldum diye düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur. İkinci ihtara da cevap gelmezse asliye ticaret yolu göründü. Fakat makineyi kullanamadıkları zaman zarfında başka bir çiftlikten başka makine kiramalışlar(bunun da faturası var), bunun bedelini ve ihtarname giderlerini de aynı dava içinde mi isteyeceğim. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim
ilgilenen herkese tekrar çok teşekkür ederim.