Mesajı Okuyun
Old 03-05-2008, 15:16   #15
lawyercakir

Varsayılan Sinava İlk Gİrecek Belkİde Zarar GÖrecek KİŞİde Olsam Kesİnlİkle Gereklİdİr

Geçen yıllarda avukatlık sınavının olmaması için mecliste kulis bile yaptım 2. sınıftaydık eşitlik olmayacağını bir sene öncekilerin yırtıp bir sene sonrakilerin cezalandırılacağını vs öne sürdük ancak şunu gerçekten görmek lazım her gün yeni bir hukuk fakültesi anfiler dolusu binlerce öğrenci avukat olmak için bekliyor ve kimseye hakaret etmiyorum bende 4. sınıftayım ancak seviye gittikçe düşüyor .
Zorluğu kolaylığı sorun değil ama elini kolunu sallayan baroya kayıt olamamalı şimdiye kadar olmuş bitmiş üstü kapatılsın nasıl ki eskiden dava vekilliği vardı verilmiyor artık aynı şekilde her hukuk fakültesi mezununa avukatlık verilmemeli.

Dün araştırdım Amerika'da sosyolojik bir araştırma yapılmış avukatlık gözümüzde büyüttüğümüz çoğu şeyden daha itibarlı bir genel müdür bir sanayici ihracatçı hatta müsteşar ile aynı puanda ama aynı amerika'da öğrencilerin en zor olarak gördükleri sınav baro sınavlarıdır başarı oranı %50 civarındadır ve bence bizim için uygun olan model budur