Mesajı Okuyun
Old 03-05-2008, 12:48   #1
MASSAN

Varsayılan Sahte Veraset Belgesi İle Mirasçı Olan Kişi İçin Yorumlarınıza İhtiyaç Var

Saygıdeğer Meslektaşlarım;
Müvekkilim ilginç Olayla karşı karşıya;Sırası ile yazacağım,Kıymetli yardımlarınıza ihtiyacım var..
Olay Şu:

75 yaşlarında B isminde Vatandaşın biri 1980 li yıllarda Tapu Müdürlüğü ne gidiyor ve kayıtlara bakarken tesadüfen x isimli birinin ismine raslıyor.Bu x şahsının olup olmadığı konusunda Nüfusa gidiyor ve 1926 yılından önce ölenler veya yaşadığı belli olmayanlar Nüfusta yer almadığını ve dolaysıyla bu şahsın yaşayıp yaşamadığının belli olmadığını,eğer yaşadı ise 1926 dan önce ölenlerin kaydının olmadığını Nüfustan öğreniyor.
Sonra;b İsimli vatandaş yaşlı olduğu için ve babasının ismi nüfusta belli olmadığı için ;Tapu da x isimli olarak gördüğü şahsı babam deyip veraset davası açıyor ve Mahkeme;X şahsı Nüfusta kaydı olmadığı için bilirkişi raporu doğrultusunda B şahsına veraset veriyor.
Bu şahısta hemen tapuya kendi mirasçılarla birlikye veraseten alıyor ve izaleyi şuyu davası ile satışa çıkınca,tesadüfen müvekkilim davaya dahil oluyor,Bu x şahsının akrabası görünüyor.Aslında malın tamamı müvekkilimin kendisi ve mirasçıların ama kendilerine çok az miktar çıkıyor ve üstelik müvekkilimin avukatı ,bir ve ikinci satışta haber vermediği için müvekkilim ihaleye dahi giremeden mal bu b şahsı ve mirasçıları tarafından satın alınıyor.

Ben verasetin iptali davası açtım ama kanıtlayamadığım için dava reddedildi .Ayrıva hileli satış ın iptali davası açtım ama onu da kaybettik.Satışın iptali olan 1 yıılık süre doldu.
Acaba ne yapabiliriz.Satış 2006 da gerçekleşti.

Müvekkilimin hakkını nasıl kurtarırız..Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..
Bu durum herkezin başına gelir diyerek değerli yardımlarınızı bekliyorum.