Mesajı Okuyun
Old 01-05-2008, 10:46   #2
avukatım

Değerli kardeşim. Şahsi kanaatime göre; İcra Hukuk Mahkemesi takibin devamına ve istihkak davası açmak için tarafınıza süre verdiğine göre, istihkak davası açmak dışında başkaca yapabileceğiniz bir şey yok. Şayet tedbir talepli olarak istihkak davası açar ve haczedilen menkullerin hacizdeki muhammen bedelini nakit veya teminat mektubu ile mahkeme veznesine yatırırsanız takibin talikine karar verilir. İstihkak davasında usulüne uygun kesilen fatura ve sevk irsaliyesi ile hacizli menkullerin kendinize ait olduğunu ispat ederseniz davayı kazanacağınız kanaatindeyim.Mahkemenin takibin devamı ile 97 madde gereğince istihkak davası açmak üzere tarafınıza süre vermiş ise bu kararın tefhim veya tebliği gerekmektedir. Şahsi kanaatim tefhim olmadığına göre tebliğden itibaren davayı açacağınız yönündedir. Malların fatura ve sevk irsaliyesi ve tanık ile kendinize ait olduğunu ispat ederseniz davayı kazanırsınız Bu noktada Yargıtay 21. HD.E.2001/7690 K.2001/7421 T:05.11.2001 İstanbul Barosu Dergisi Cilt 78 Sayı:2004/1 karara bakabilirsiniz. Kararı buraya ekleyemediğim için özür diliyorum.