Mesajı Okuyun
Old 30-04-2008, 10:46   #50
Av.SERDAR YOLOGLU

Varsayılan Bu Son Olsun

Öncelikle hepimizin ve meslektaşımızın ailesinin başı sağ olsun.

Değerlendirmeleri okudum. Genel olarak ülkedeki fotoğrafı hepimiz biliyoruz. Ekonomik-Sosyal sorunlar, Adalete güvensizlik, bireysel silahlanma vs.
Ancak bu vahim olay, bizlerin ve meslek örgütlerimizin birşeyler yapması için bir milat olsun diye düşünüyorum.

Bende; staj ve sonrasında, gitmek zorunda kaldığım neredeyse tüm hacizlerde açık açık tehdit edildim. Saldırıya uğradım. Gün boyu, bir araçta ordan oraya haciz sırası bekledim.Memurlarla tartıştım. Elim cebimde saatlerce diğer hacizlerin bitmesini bekledim.Sadece hacizlerde değil.Adliye, Emniyet, diğer resmi kurumlar ve bankalarda da meslek onuruna yakışmayan tavırlara maruz kaldım.Nihayetinde hala yaşadığıma dua ederek ülkeden ayrıldım.

Sözün kısası burda sanıyorum konuşulması gereken Özge Yücel ve duyurucu1`in belirttiği husus.

Hacizlere Avukatlar gitmek zorunda değil ise, bu işi yapmakla kim görevli ise artık sadece O yapsın.
Bunun üzerinde dursak ve girişimlerde bulunsak sonuç alacağımızı düşünüyorum.Ankara Barosu, Barolar Birliği bu konuda adımlar atsın.
Tüm meslektaşlarımız bu konuda çaba sarf etsin. Kurşun adres sormuyor.

Ve artık Avukatlar için haciz kabusu son bulsun.