Mesajı Okuyun
Old 17-04-2008, 11:44   #1
hukukcu1985

Varsayılan Yüklenicinin Koruma Yükümünü İhlali

Değerli meslektaşlar
Bana gelen müvekkilim 2001 yılında tüm evine pvc yaptırdığını ve sürekli tamirat gördüğünü,2006 yılında da özellikle mutfak penceresinin açıldığı zaman üste düşüyor şeklinde servis fişi verdiğinisöyledi.en son 2007 ağustos ayında çağırılmalarına rağmen firmanın işlerinin yoğunluğu sebebiyle servis göndermemişler ve geçtiğimiz cumartesi de pencere düşmüştür.Düşme esnasında önündeki yeni alınmış fırının camlarının kırıldığından dolayı zararlarının karşılanmasını istemişlerdir.Ancak firma tarafından önce dikkate alınmamış sonra da eleman gönderilerek geçici olarak tutturulmuştur.Bunun mahkeme yoluna gitmeden çözülebileceğini düşünerek firma ile konuştum ve asla zararları karşılamayı düşünmüyorlar ve işin hukuki yönden çözümünü istiyorlar mahkemeden çıkacak tüm tazminatları da ödemeyi kabul ediyorlar.Gerçekten insanlara anlam vermek bazen çok zorlaşıyor.Bende insanların vermiş olduğu bu sinirle davamı açmak istiyorum.Bu noktada zamanaşımı itirazı ile karşılaşırmıyım?Genel mahkemede dava açmak istiyorum ve genel zamanaşımı süresine dayanarak.Ayıplı ifaya sokarsam zamanaşımı itirazı daha ön planda.Lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Konuya ilşkin karar ekleyebilirseniz de ayrıca sevineceğim...