Mesajı Okuyun
Old 15-04-2008, 15:49   #1
eKim_

Varsayılan Oğlumu nasıl bulacağım?

Merhaba şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle birbirimizden davacı olarak boşandık. Boşanma davasının başlamasıyla babası oğlumu (22 aylıktı ozaman) ailesiyle birlikte kaçırdı. Tedbir velayetini alıp icra başlattım. İcra memurları evde bulamadı oğlumun babası dedesi aynı işyerlerinde çalışıyorlar ama babannesi ile oğlumu saklıyorlar. Savcılığa iki kez dilekçe verdim savcı zorla aldı dilekçemi icra çıkarıcaksın bizim yapacağımız bişey yok icra yolu ile adresi sen tespit ediceksin dedi ama ben icra çıkarıp bir sonuç alamamıştım. Bu arada avukatım sadece boşanma davamın duruşmalarına geliyor onun dışında ilgilenmiyordu. Adresi sen tespit ediceksin gerekirse peşlerine birilerini takıcaksın diyordu. Tedbir velayetiylede pek bişey yapamıyacağımı söylüyordu. Zaten ilgilenmediği için bir avukat değişikliği yapmıştım. Böyle olunca yasalara güvenim iyice sarsıldı. Her icra, her dilekçe, avukat değişikliği hemen herşey ayrı birer masraftı maddi manevi iyice çıkmaza girdim yardım edicek kimsemde yok. Savcılık burada yetkisizlik kararı verip başka yere yollamış dosyamı bu şekilde dava süresince (8 ay) oğlumu hiç göremedim. Şahitlerim ve delillerimle bana karşı uyguladığı şiddet ve hertürlü sahtekarlığını ispatladım benim davamın kabulune oğlumun velayetinin bana verilmesine karar verildi. Şimdi kesin karar elimde ama bu kezde temyize çıkarıcağını yani zaman kazanmaya çalıştığını öğrendim. Hastalandım büyük acılar çektim biz kadınlara bu konularda yardım edicek kuruluş kimseler yokmudur? Evladım beni unutmuştur belkide. Bir adres bulsam bile elimde param olmadığı için icraya başvurmak yerine cam çerçeve kırıp olay çıkarıcak haldeyim artık ama malesef yurdun hangi ilinde hiç bir fikrim yok. Mahkemeye karakola savcılığa verdikleri adresler hep uydurma adres çıkıyor. Bir kadın olarak ne tarafa gidicem bilmiyorum elimdeki bu karar temyizden dönene kadar geçersizmi??? Bu adam ve ailesi ceza almıcakmı??? Oğlumu bana kimse teslim etmicekmi??? Ne olucak böyle bilemiyorum bir anne olarak yorulmadım yorulmamda ama maddiyat elimi kolumu bağlıyor karşı tarafta bunun farkında atlatıp duruyor. Artık dayanamıyorum oğlumu istiyorum. Lütfen hertürlü fikre tavsiyeye muhtacım. Mevcut yasal haklarımı kullanmak bukadar meşakkatli ve zormu? Nasıl bulunur kaçırılan konuşmayı bilemeyen (artık 2 buçuk yaşında olan) bir çocuk ???
Uzun tuttum özürdilerim.. Teşekürler.