Mesajı Okuyun
Old 10-04-2008, 15:39   #1
üye8180

Varsayılan Bizim Bildirdiğimiz Tanık, Vazgeçmemiz Üzerine Karşı Tarafın Tanığı Olabilir Mi ?

Değerli meslektaşlarım merhaba. Bir boşanma davasına, davalı müvekkilim tanıklarını bildirdikten sonra dahil olup duruşmalara girmeye başladım. Müvekkilim tanık olarak, davacı eşinin annesini göstermişti. Diğer tanıklarla birlikte, bu tanığımız için de x mahkemesine talimat yazılmıştı. Sonra kayınvalidesiyle bu boşanma davası sebebiyle arası açılmış. Tanığımız, müvekkilime hasmane tutumlar geliştirmeye başlamış.Müvekkilim de bu tanığın dinlenmesinden vazgeçelim, bize zararı olabilir diye düşünüyorum deyince, ben de duruşmada bu tanığın dinlenmesinden vazgeçiyoruz dedim. Ancak dediğim gibitanıkların dinlenmesi için talimatlar yazılmıştı. Karşı taraf ( davacı vekil) ' biz muvafakat etmiyoruz, tanık bizim tanığımız olarak dinlensin ' dedi. Mahkeme de, bizim tanığımızın dinlenmesinden vazgeçmemiz yönündeki talebimizin reddi ile, bizim tanığımızın davacı tanığı olarak dinlenilmesine diye karar verdi. Ne yapacağım şimdi kara kara düşünüyorum. Benim tanığım, vazgeçmemize rağmen nasıl bir anda dinlenecek hatta karşı taraf tanığı olarak dinlenecek ?