Mesajı Okuyun
Old 10-04-2008, 13:04   #1
Nil Şeker

Varsayılan Vesayet Davasina MÜdahale

Müteahhit bir müvekkilimin arsa sahibi 74 yaşında bir adam.Arsa sahibinin başka bir arsasını kat karşılığı verdiği müteahhit tarafından aldatıldığını düşünen oğlu babası için vesayet davası açmış.Açılan davada tüm mal varlığına tedbir talep etmiş.Oğulun benim müvekkilimin babası olan ticari ilşkisinde hiç bir şikayeti yok.onun derdi diğer müteahhit.Benim müvekkilimin yaptığı işi beğendiğini sözlü olarak banada ifade etti.

Arsa sahibinin tüm malvarlığına tedbir konulunca tapular henüz alınmadığı için müvekkilime düşen dairelerede tedbir konulmuş oldu.Bizim dairelerden tedbirin kaldırılması için dilekçe verin mahkemeye diyoruz.Davamıza zarar verir diye kaldırmıyorlar.Oysa benim müvekkilimin arsa sahibi ile sözleşmesi vesayet davasından 2 yıl önce yapılmış ve piyasa rayicinde.Bunu kaendileride kabul ediyor.Fakat yinede tedbiri kaldırmıyorlar.BU DURUMDA:

1)Müvekkilim Vesayet davasına müdahil olup tedbirin kaldırılmasını mahkemeden talep edebilir mi?

2)Şu an bu tedbir yüzünden direleri stamıyor.Ve kendine düşen tapularda tedbir olduğu için itibarı zedeleniyor.Bu sebeple maddi-manevi tazminat davası açabilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim...