Mesajı Okuyun
Old 05-04-2008, 10:48   #1
tiyerianri

Varsayılan Araç Satışıyla Alakalı Acil

Kıymetli meslektaşlar; daha önce hiç bakmadığım ve ilgilenmediğim bir konuyla alakalı tecrübeli meslektaşlarımızdan yardım bekliyorum.Olay şu; Şu anda hayatta olmayan X 1971 senesinde noter satışıyla bir kamyon alıyor. Noter satışında x in adı yazılı satıcı y nin de sadece adı var.Başkaca kimlik bilgileri yok.Y hayatta halen ve geçen gün x in oğlunu buluyor.Ben babana bir kamyon satmıştım 1971 senesinde diyor ama baban ruhsatı üzerine almamış.Şimdi de bu kamyonun 5 bin liraya yakın vergi borcu var.Ruhsatı üzerinize alın ve borcu kapatın diyor.X'in oğlu da bu noter satışındaki isim babama ait ama babamda olmayabilir diyor.y,x'in oğlundan veraset ilamını istiyor x'in oğlu da vermiyor.Bunun üzerine size dava açacağım tek celsede bitecek zaten diyor.Sorum şu: Y 37 sene önce yaptığı bu sözleşmeye istinaden X'in varislerine ruhsatı alın vergi borcunu ödeyin diyebilir mi? Varislerin sorumluluğu var mı? Biz açılacak bu davada nasıl bir savunma yapabilriz ve ne tür bir davayla karşı karşıya kalabiliriz?X'in gerçekten o satış sözleşmesindeki x olmadığı dolayısıyla husumet yöneltilemeyeceği iddiası varit olur mu?