Mesajı Okuyun
Old 30-03-2008, 22:16   #3
Av.muhittinköylüoğlu

arkadaşlar öncelikle amacınızı net olarak belirleyin.Yaz tatilinizi geçirirken para kazanmak mı istiyorsunuz.Yoksa bir şey öğrenmekmi.Bu tercihiniz sonucu değiştirecektir.Ciddi ücret verenler (ne derece ciddi denirse) çoğunlukla ve ağırlıklı olarak seri icra işi yapan bürolardır.İşin gerçeği hukuk anlamında pek bir şey öğrenemezsiniz.Ama bu hususlarında öğrenilmesinde fayda vardır.
para anlamında büyük beklentiniz yoksa yanında çalışacağınız ya da nasıl derseniz vakit geçireceğiniz avukatlık bürosunda yoğun icra işi yapılıp yapılmadığını öğrenip ona göre tercihinizi belirleyin.Ve tavsiyem mutlaka bir avukat bürosunda öğrencilik döneminizi geçirin.Telefona cevap vermek bile deneyimdir.Adliyelerin tapuların yerleri bile deneyimdir.Müvekkiller ile diyalog ara kararların yerine getirilmesi dava açmak avukatlıktan ve hatta staj döneminden önce öğrenilmeinde fayda olan hususlardır.Ayrıca muhtelif üniversitelerin seminer ve panel gibi etkinliklerini takip etmek son derece yararlı olacaktır.Örneğin Kadir Has'ta biz Fatih ilçesindeki avukatlara yönelik olarak ceza hukukuna ilişkin bir toplantı düzenlemiştik.ikincisini zannedersem yakında düzenleyeceğiz. ama mutlak tavsiyem nerede ve hangi şartla çalışırsanız çalışın işinizi ciddiye alın.Mesleki tarz ve sorumluluk nasıl başlanırsa öyle devam ediyor.Bu benim işim değil geçici çalışıyorum nasıl olsa demeyin.Çalışacağınız avukat ile bire bir muhatap olamayacaksanız çalışmayın.yüzyüze konuşup soru sorabileceğiniz eksik ve hatalarınızı düzeltmenizi bizzat isteyecek bir avukjatla çalışın.Yoğun icra işi ve çalışan olan büroları şahsen tavsiye etmem.eden olacağını da sanmıyorum.