Mesajı Okuyun
Old 27-03-2008, 14:28   #1791
uye8490

Alıntı:
Yazan avsevil
Aramızda motivasyon sağlayacak arkadaşların olup olmadığını merak ettiğimi var ise buraya bu cümelelrini yazmak isteyip istemeyeceklerini merak ettiğimi ve umutla beklediğimi i.e.

Bir otobüs durağında , annesinin arkasına saklanıp saklanıp size dil çıkarıp duran beş yaşındaki bir kızın sizinle -bu şekilde olsa dahi - iletişim kuruyor olmasının gözbebeklerine tutuşturduğu sevinç kırıntıları (bizzat başıma gelmişti çocuğa ben gülümsedikçe o dil çıkarıyordu,ama bunu yaparken de ben de varım dercesine mutluydu)...
Her gece ,saati kurarken her insanın aklından geçebilecek "saati kurdum da acaba yarına çıkar mıyım" şeklindeki şüpheye inat her gün kurduğunuz o saatin ziliyle uyanmanız...

Sizin için adeta bir yük halini alan yaşam adlı hengamede hiç farkında olmadan sizin için olağan sayılabilecek bir davranışla (psikopat eşinden kurtalamayacağını ve bu nedenle yaşamak istemediğini söyleyen bir insanın boşanma davasından olumlu sonuç almanız gibi) o insanı dardan kurtarmanız....

Yolda giderken kendimi bildim bileli üretilip satılan pamuklu pembe şekerlere şaşkın şaşkın bakan ve aniden sizin kendisine bakmakta olduğunuzu farkeden minik kızın "bunlar nedir" sorusu karşısında yüreğinizde duymuş olduğunuz ezikliği o çocuğa bir şeker alıp hediye ederek hafifletmeye çalışırken,çocuğun göz bebeklerindeki sevincin yüreğinizi istila etmesi...

Yaşamak başlı başına bir devinim başlı başına bir mucizedir.Yaşamak güzeldir....İ.E.