Mesajı Okuyun
Old 26-03-2008, 22:47   #9
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben de noter vasıtasıyla bildirimde bulunmayı öneriyorum.
@Sayın Ergin: Birkaç sene öncesine kadar noterler kamu kurumlarına yapılan bu tip bildirimleri reddediyorlardı. Gerekçeleri de kamu kurumlarına ihtarname çekilmesini engelleyen bir genelgeydi. Ancak son yıllarda durum değişmiş olabilir (ki değişmiş olması da mantıklı olur). Eğer şu anda noterler bu ihtarnameleri kabul ediyorlarsa, ben de sizinle aynı fikirdeyim, aksi takdirde iadeli taahhütlü mektup dışında fazla seçenek kalmıyor.

Alıntı:
Sayın Admin, kanımca bu durum vekaletten azilden çok farklı bir durum. Zira vekaletten azilden bahsedebilmek için usulüne uygun biçimde vekil tayin edilmiş bir kişi gerekir. Henüz usulüne uygun bir kişi vekil tayin edilmemişken vekillikten azledilmesini düşünmek mümkün değildir.
@Sn.AV. YAKUP DEMİR: Elbette bu konuda hemfikiriz. Benim demek istediğim nasıl ki vekaletten azille ilgili bir dilekçe verdiğiniz "biz bunu nerede saklayacağız, nasıl kayıt altına alacağız, bu gayrımenkulle ilgili 5 yıl sonraki bir işlemde nasıl hatırlayacağız" diye bir gerekçe ileri sürülmeden bu dilekçe uygun şekilde kayıt altına alınıyorsa, verilen örnekteki dilekçenin de aynı yöntemle tapu müdürlüğü bünyesinde saklanabileceğiydi.