Mesajı Okuyun
Old 18-03-2008, 09:46   #1767
supernatural

Önemli

Alıntı:

Haşhaş ekiminin yasaklandığı yıllarda heyecanlı bir gençtim. Bu yasaklamanın ülkemizin zararına olduğunu düşünüyordum. O yıllarda ülkemizde uyuşturucu kullanımı yok denecek kadar azdı. Sonraki yıllarda uyuşturucu kullanımı yaygınlaşınca uyuşturucu konusunda her türlü yasaklamayı haklı bulmaya başladım.

benim kırgınlığım bu konudaydı Armağan Bey.Sonuçta uyuşturucu satanlarlarla aynı kefeye konuş gibi hissettim kendimi

Alıntı:

Kırılacağınızı bilseydim düşüncelerimi yazmazdım. Ben böyle düşünsem de düşünmesem de sigara zararlı. Demek ki benim düşüncelerimi yazmamın yararı yok. Bari size zararı olmasaydı.

tabiki sigaranın zararları hakkında yazmanıza asla kırılmadım demin yukarıda belirttim umarım bende yanlış anlaşılmamışımdır.

Alıntı:
Savaş konusunda Harp Okulları, Harp Akademileri var. Savaş da legal ama bence savaş (sigaradan sonra) insanlığın (ikinci) baş düşmanıdır. ‘’Barış iyi’’ diye subaylar alınganlık göstermiyor. Tam tersine onlar da barıştan yana.

harp okulları ve akademilerinde okuyanlar sadece savaş için eğitim almıyorlar ülkenin güvenliği ve farklı konularda da eğitim alıyorlar bu yüzden zaten bir subaya barış iyi dedğinizde zaten kötü demez ve bende diyorum sigara iyi birşey değil...ama şu var tütün başka alanlardada kullanılabilir mesela genetik araştırmalarda,ayrıca tohumunda yağ bulunmakta bundan yararlanılabilir yada selüloz bakımındanda kağıt sanayinde kullanılabilir....

Alıntı:

Siz de tütün konusundaki engin bilginizle sigara içmeyenlerin yanında olmalısınız ki asıl yeriniz zaten sigara içmediğiniz için orasıdır.

şunuda söylemek isterim bildiğim ne varsa(Engin olmasada ) sigara içenleri gördüğümde sorduklarında içmemeleri gerektiğini zaten anlatıyorum zararlarını hatta şunu söyleyeyim teyzem öğretmen ve benden sigaranın sağlığa zararlarını öğrencilerine anlatmak için yardım istediğinde elimden gelenide yaptım.eğer içmeyenlerin yanında olmasam böyle yapmazdım hem ayrıca

Alıntı:
ÇOK İTİRAFÇI OLMUŞ GİBİ OLACAM AMA NE KADAR MESLEĞİMDE OLSA SİGARA İÇMEDİĞİMİ İTİRAF EDİYORUM.

bunuda yazarak aslında insanların içmemesi gerektiğini üstü kapalıda olsa mesaj vermiştim galiba başarılı olamamışım

Alıntı:
Eğer kırgınlığı tamir edecekse önceki mesajlarımı hemen silebilirim. Amacım sizi kırmak değil, sigarayı kırmaktı. Ama yine beceremediğimi itiraf ediyorum.

böyle birşey asla istemem çünkü sonuçta bunları biz silinsin diye yazmadık sonuçta insanlar bizim bu konuşmalarımızdan belki bir yere varırlar.ama size sonkez bir açıklama yapmak istiyorum yanlış anlaşılmamak için ben mesleğimi yada herhangibir kurumu koruduğumdan değil.Dünya'da istesekte istemesekte sigara kullanımı mevcut insanlar bunu içiyor ve müsseseler bunu karşılıyorlar çünkü ortada böyle bir talep bulunmakta.bu ne kadar kimsenin hoşuna gisin yada gitmesin ve ayrıca son gelen önlemlerle insanlara sigaranın sağlığa zararları ile ilgili bir sürü uyarı yapılmakta (televizyonda,sigara paketlerinin üstünde...) insanlar hala bunları bile bile içiyorlarsa bu suç ne bundan gelir elde eden devletin nede sigara üretenin bu suç bence içiciden başlıyor.insanlar iradelerini kullanıp bırakamıyorlarsa eğer yardım edecek kuruluşlarda bulunmakta benim söylemek istediğim şu özetle eğer suçlu arıyorsak kendimize bakmamız lazım eğer insanlar bunu kullanmazsa ne böyle bir meslek olur nede bu sebepten dolayı ölenler olur.

Alıntı:

Bu konuda güzel bir tartışma sürdürdüğünüzü düşündüğümü ve kırılmanıza üzüldüğümü İ.E.

Şehper Hanım yaptığınız açıklama için teşekkür ettiğimi sizi de üzüdüğüm için üzüldüğümü itiraf ediyorum

Armağan Bey,
beni kırmanız yukarda yazdığımdan dolayıydı ama siz illa sizi kırdım kırgınlığı tamir etmem lazım derseniz cezanızı itinayla kesebileceğimi de itiraf ediyorum galiba çok yeni olmama rağmen en çok itirafıda ben yaptım sanırım

en tütüncü saygılarımla