Mesajı Okuyun
Old 17-03-2008, 19:28   #1762
Armağan Konyalı

Baştan itiraf edeyim ki en az sigara kadar içe işleyen bir uslubunuz var. Amacım sizin gibi sevimli bir misafirimizle tartışmak değil. Haklı çıkmak da istemiyorum: Sigara içen birinin hiçbir şeye hakkı yoktur. Yine de yazdıklarınızı okuyunca aklımdan geçenleri bilmeye hakkınız var diye düşündüm:
Alıntı:
legal olmayan bir durum yok

Haklısınız: Ben de ''legal olmayan bir durum'' olsun istiyorum. 600 çeşit zehiri paketleyip kâr elde edenler legalitenin ardına saklanamasınlar.
Alıntı:
hem bu üretilen tütünler her aşamada denetleniyor

600 çeşit zehiri birden denetlemek zor olmalı. J
Alıntı:
ama bunu görüp bile bile içiliyorsa burda suç üreticiye atılamaz bu içicinin sorumluluğundadır bence.

Bu konuda da yerden göğe haklısınız. Ama pasif içiciler konumuz dışında değil. Odanın havasında 6 saat asılı kalan zehiri solumak zorunda kalan pasif içicilerin sorumluluğunu da aktif tiryakilere yüklemek gerekir.
Alıntı:
Türkiye ihracatta en büyük gelirlerinden birini Tütün ihracatından kazanmaktadır ayrıca sigaradan alınan yüksek vergilerde bunun cabası hangi ülke böyle karlı bir üründen vazgeçer?

Sağlık Bakanlığı da zaten bu nedenle sorumludur diye düşünüyorum. Para için çok şey yapılabilir; ama yapılmaması gereken şeyler de vardır. Haşhaş ekiminin yasaklandığı yıllarda heyecanlı bir gençtim. Bu yasaklamanın ülkemizin zararına olduğunu düşünüyordum. O yıllarda ülkemizde uyuşturucu kullanımı yok denecek kadar azdı. Sonraki yıllarda uyuşturucu kullanımı yaygınlaşınca uyuşturucu konusunda her türlü yasaklamayı haklı bulmaya başladım.

Avrupa'dan ithal ettiğimiz yeni kurallardan birisi de İNSAN ODAKLI HİZMET VERMEK. Halbuki bu kuralı Dördüncü Murat zamanında biz çoktan bulmuştuk.

İdam cezasından kurtulduk; şimdi sıra sigarada...

Saygılarımla