Mesajı Okuyun
Old 11-03-2008, 02:00   #22
caner87

ben de başarılarınızı diliyorum o halde yapılması gereken bu gibi durumlarda baroya görev iadesi ile ilgili bir dilekçe sunmak. Bu durumda mesela sorgu hakimi karşısında ifadesi alınmış ise sanırım sadece bu aşamanın ücretini almak,
daha sonraki kovuşturma ile ilgili işlerde ise özel vekalet alıp, ücreti serbestçe tayin edip normal işlemlere devam etmek..
ama ben bu son durumu yapamayacağımızı bir an için düşündüm, sanki düşünülürse bu da çok etik değil.. Çünkü müvekkili baro araılığı ile buluyor oluyoruz ve daha sonra özel vekili oluyoruz ama her halukarda hem cmk müdafiisi olup hem de kayıt dışı bir para almakdan tabiki daha şık duruyor, ama benim anlamadığım ben bile farkında değilken- tabi bu benim gözü kapalılığım- insanların bunu kendi aralarında sohbet heline getirmiş olması ve cmk müdafiisine ek bir para teklifinin rahatça yapılması. bence bunu konuşmalıyız demekki aramızda bunu yapanlar var ki vatandaş rahatça gelip soruyor siz alıyor muydunuz diye? bu arada meslektaşlar ile ilgili forum herkese açık mı.. bunları kimse okumamalı.. ya da okumalu bizler buna karşı olamlıyız öyle değil mi? bizleri bu onursuz duruma sokanlar da okumalı.. cmk ücretleir izmirde 2006 senesinden beri ödenmiyor... fazla söze ne hacet..