Mesajı Okuyun
Old 09-03-2008, 14:38   #1751
Av. Hatun Olguner

Nuri Yeniçeri'nin neden Hukuk Sitesine özenerek bir site açtığını anlayamadım,THS neyine yetmedi ki,burada bu kadar
çok arkadaş ve meslektaşla,kurumlaşmış ve kökleşmiş bir alanla alışveriş imkanı ve zenginliği varken... Güzel bir yapı ve düzey yakalanmışsa bunu desteklemek ve sürdürmek,faydalanmak ve fayda vermek, toplam faydayı gözetmek daha iyidir.

Bir de Admin' den korkmak var,ben bir ara,bir anayasa mahkemesi kararına rastladığım bir başka siteden yazdırabilmek için üye oldum,birkaç kez denedim, yazdıramadım,sonra tekrar denemekten vazgeçtim,site kurallarını okumadığım için,başka sitelerde gezmenin site suçu sayılıp sayılmadığını kestiremedim,ne olur ne olmaz diyerek te başka yerlerde gezinmekten sakındım. Çünkü ne zaman nerede,hangi konuda site kurallarını çiğnemiş olacağımı hesap etmek ve bunun gerilimini yaşamak istemiyorum,hiç uğraşamam,rahatımı da bozmam.

Hakikaten korkuyormuşum Admin'den... Geçenlerde bir pazar sabahı erkenden telefonum çaldı,hiç sevmem erken çalan telefonları,genelde kötü haber getirirler.Tam korktuğum gibiydi,arayan bir avukat arkadaşım,(...)gazetesinde manşette,aile hukuku ile ilgili bir haberde seni gördüm,okuyorum,bak dedi. Şaşırdım,çünkü bir gazeteci arkadaşım,bir başka arkadaşının hazırladığı bir haberle ilgili birkaç soru soracağını söyleyip telefonda görüştürmüştü. Ben de aile hukuku ile ilgili sorduğu sorulara hukuki yönleriyle cevapları verdim. Ama bana söyledikleri gibi haberi kendi adına değil,soru-cevapları yazarak,Av.H.Olguner şunu dedi,bunu dedi diye yazarak yapmışlar.Üstelik bazı cümleleri değiştererek. Pazar günüydü de,kahvaltı yapacağım,canım sıkıldı,şimdi Admin'in diline düşer miyim,üyelerimiz reklam yasağını çiğner tarzda haberlere alet oluyor diye kinayeler gelir mi diye korkarken,aldım gazeteyi,baktım haber ana gazetede değil,bölge ekinde çıkmış,Admin göremez,okuyamaz,dedim,öylece derin bir nefes alıp pazar kahvaltımı gecikmiş bir rahatlama ile yapabildim. O yüzden üyelik,sorumluluk, kuralları hiç sevmem,baskı gibi gelir.
Adminin muhtemel kural hatırlatmasından o farkında olmadan kurtulmuş olduğum için,ara ara bu kurtuluşun keyfi ile korkmadan,merhaba filan diyorum,hakikaten haberi olmamış,hiç ültimatom da vermiyor,emin oldum,çok mutluyum bu nedenle. Üyelik dışında bir özerk statü olsa ne iyi olur,herkes kendi kuralları ile,kendine karşı sorumlu olsa...Kendinle hesaplaşmak kolay da,başkaları ile daha zor.