Mesajı Okuyun
Old 27-02-2008, 21:30   #3
sdundar003

Karar

Merhaba,
öncelikle Nazlı hanım vermiş olduğunuz aydınlatıcı cevabınız için teşekkür ediyorum.
Senet konusuna gelince;
Tarafların arasında alım satım sözleşmesi yok, sadece benim müvekkilimin vermiş olduğu 10.000 YTL bedeli senet var (arkasında 08 şubat 2008'e kadar geçerli yazıyor); müvekkilmin elinde de 50.000 YTL.'lik arkasında "cayan 10.000 YTL. cezai şart ödeyecek, osmanın şurdaki çiftliğini satın aldım, alıcı - satıcı" yazılı ve imzalı senet var.
Müşterek hareketi isbatlama gayretindeyiz inşalah başarılı oluruz.Birlikte yaşamaları, paranın verildiği gün ve eve baskın olayının aynı gün olması, müvekilde bu kadar paranın olduğunu biliyor olması sanırım müşterek hareketin isbatı olarakösterilebilir...
Fakat, senetin iptali için de açılacak davada aynı şeylerin irdelenecektir kanaatimce. O halde bizim şu aşamada yapmamız gereken haklı nedenle sözleşmenin feshi, senetlerin iptali, cezai şartın kaldırılması talepli bir dava mı olmalı ?
Buna neden olarakta oğlunun bu eylemi,iki olay arasındaki zaman yakınlığı, sadece paranın alınması, karşısında müvekkilin her şeyden öte bu eylemi gerçekleştirenlerin gayrimenkulünün yeni sahipleri olarak istememesi, bundan haz etmemesi, gerekirse aldığı parayı dahi ödemeyi kabullenmesi karşısında bunun haklı gerekçe olarak gösterilebilir mi?