Mesajı Okuyun
Old 25-02-2008, 17:16   #4
Av.bozkara

arkadaşlar cmt. günü hacze gittim. ve istediğim gibi muhafazayı yaptım. gittiğimizde borçlu dükkanın kasasında dükkan sahibi gibi oturmuş satış yapıp ödemeleri kabul ediyordu. icra memuru isim ve soyismini sorduğunda evet benim dedi. sonradan icra dairesinden geldiğimizi söyleyince ben değilim diyerek dükkandan kaçtı. Vergi levhasında şirketin sahibi olarak gözüken 3.kişi geldi. Bu mallar benim haczetmeyin dedi. Ancak biz muhafazamızı yaptık. zapta da aynen böyle geçtik. yani borçlunun dükkanda satış yapıp ödeme kabul ettiğini, ismini sorduğumuzda benim dediğini fakat daha sonra çıkıp gittiğini, o anda orda bulunmayan 3.kişinin sonradan gelerek istihkak iddia ettiğini zapta aynen geçirdik. şirket sahibi 3.kişi zaptı imzalamaktan imtina etti.borçlu zaten kaçtı. bu arada vergi levhasında işe başlama tarihi olarak 2007' nin şubat ayı gösteriliyordu, 3.kişi de devraldığı tarihi 2007 şubat olarak söyledi ve zapta böyle geçirdik. bizim alacaklı olduğumuz senedin tanzim tarihi 2006, ödeme tarihi ise 2007 nisan ayı. yani şirket 3.kişi tarafından senet tanzim edildikten sonra devralınmış. bu halde istihkak iddiaları kabul edilir mi? zabıtta göz önüne alındığında haczimiz bozulur mu?