Mesajı Okuyun
Old 22-02-2008, 17:05   #8
neytel

Arkadaşlar senedi takibe koyarken müvekkilden vekaletname çıkartmasını istemiyormuyuzki,böyle sorunlardan bahsediliyor.Zaten icra takibi yapma yetkisini de içerir adı, imzas,ı adresi olan vekaletnameyle birlikte senette de kendi ismi olduktan sonra bu yetkinin olması doğal. Senetteki her türlü yanlışlık avukatı değil alacaklıyı bağlar.Sonuçta biz bilemeyiz ne derec doğru veya haklı olup olmayacağını.Avukat iddia ve savunmasında özgürdür sınırlandırılamaz.orçlu yada üçüncü kişilerin itirzı bize değil alcaklıya olur. Ha alacaklı zaten kendi adına getirdiği senedi onun vekaletnamesiyle takip ediyoruz.ize vekaetnameyi getiren kişiye karşı sorumluyuz.Sadece ücret tesliminde ibraname almak alacaklıdan sağlıklı yol olur. unu ihmal etiğimiz olmuyor değil. Ama kötü niyetli müvekkil eğer ilerde ben almadım,avukat bana ödeme yapmadı gibi bir şikayet yada hukuk davası bşlatırsa başımızn ağrıyacağı kesin. O yüzden tahsil ettiğimiz alacağı müvekkile teslim ederken aldığına dair yazıyı imzalatmak gerekmektedir.Saygılarımla.