Mesajı Okuyun
Old 15-02-2008, 23:58   #5
ecesaka

Daha önce de başka bir yerde yazmıştım sanırım şikayetlerimi... Yeniden eklemek istiyorum. Öncelikle birkaç ay süre ile her kalemden bir memur seçilerek eğitim verilmesi hataydı... Eğitimin Ankara'da verilmesi ayrı bir hataydı. Yapılması gereken, kalemdeki bütün memurlara (ve hatta avukatlara, hakimlere kısacası UYAP ile ilgisi olan herkese) bulundukları yere yakın kurslar açmak,yaklaşık 2 sene kadar eğitim verildikten sonra eski dosyaların adli tatiller sırasında UYAP'a girişlerinin sağlanması çalışmalarını başlatmak,bu sırada elbette ki adliyelerin internet ile ilgili sorunlarını çözmek ve en önemlisi UYAP geldi diye kalem memurlarını azaltmak değil, tam tersine fazlalaştırmak gerekirdi. Bunun yanı sıra icra dairelerinin kilit hali... UYAP ile güya dosyaya giren her evrakı görebilecektik... Ancak gerek icra dairelerinin yoğun oluşu gerek memur eksikliği gerekse scanner bulunmayışı sebebiyle sadece uzak bir hayal oldu bu düşünce...

Öte yandan evet UYAP mükemmel bir sistem olabilirdi... Eğer ki adliyeleri dolup taşan Türkiye'de uygulanmasaydı...