Mesajı Okuyun
Old 26-01-2008, 16:53   #15
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Ayse Eroral
sayın meslektasım oncelıkle gecmıs olsun...
ceza davasını acın derim ben...
maalesef az veya cok ertelense bile bir ceza verilecektır...
manevi tazminatın miktarında da sizin mali durumunuz meslegınız egıtım durumunuz vs tazminat mıktarının yuksek tutulmasına neden olacaktır...
kısacası durumunuzun ıyı olması karsı tarafın ılerı surecegı sebepsız zengınlesme ıtırazlarını ortadan kaldıracaktır...
bu arada kendı davanızı bır avukatla devam etmenız konusunda emın degılım..
sadece duydugum kadarı ıle avukatın kendısını bır avukatla temsıl ettırmesı sonucunda baro uyarı cezası verıyor ama emın deggılım bu konuda bılgısı olan meslektaslarım gorus bıldırırlerse sevınırım..
ıyı calısmalar..

Meslektaşım,

İletinizdeki sizin şu cümleniz
avukatın kendısını bır avukatla temsıl ettırmesı sonucunda baro uyarı cezası verıyor
doğru değil.

Ancak, TBB Meslek Kuralları

"III- MESLEKTAŞLAR ARASI DAYANIŞMA VE İLİŞKİLER

26- Hiçbir avukat, bir meslektaşının mesleki tutum ve davranışları hakkındaki düşüncelerini kamuoyuna açıklayamaz. Bu yoldaki şikayetlerin merci’i yalnız barolardır.

27- Hiçbir avukat, herhangi bir meslektaşı özellikle hasım vekili meslektaşı hakkında küçük düşürücü nitelikteki kişisel görüşlerini ve düşüncelerini açıkça belirtemez.

Bir avukat başka bir avukata karşı asil ya da vekil sıfatıyla takip edeceği davayı kendi barosuna bir yazı ile bildirir.

Bu kural, bilgi verme yükümlülüğü ile bağlı olarak baroların ve Türkiye Barolar Birliğinin üçüncü şahısları aleyhine veya üçüncü şahısları Barolar ve TBB aleyhine açacağı davalar içinde geçerlidir.

Resmi ya da özel kuruluşlarda bağımlı olarak birlikte çalışan avukatlar, kadro görevleri ne olursa olsun, adalet ve eşitlik ilkelerinden ayrılmamağa ve iş dağıtımı, denetimi ve her türlü iş ilişkilerinde meslek dayanışmasına ve onuruna uymayan davranışlardan kaçınmaya özen göstermekle yükümlüdürler.

(Maddenin dördüncü fıkrası Eskişehir’de yapılın xıı. Genel Kurul toplantısında kabul edilmiştir.)"

yer alan m.27/2 kuralına aykırılık nedeniyle cezalandırma yapılabilir.

Saygılarımla.

Ömer Kavili
0532 322 00 23

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "