Mesajı Okuyun
Old 22-01-2008, 10:25   #4
eylul83

Ben dava dilekçemin konu kısmını bır öncekı sorumda yazdığım gibi hazırlayıp asliye hukuk hakımıne goturmüştüm ancak asliye hakımı gorevsızlık kararı vereceğini belirtınce dılekçemin başlık kısmını değiştirip sulh hukuka goturdum.Bu seferde sulh hakımı gorev konusunu yargılama aşamasında değerlendıceğini söyledi ancak kararının asliye hukukun gorevlı olduğu yönde olduğunu konuşmalarından anladım .Bu nedenle dılekçemı işleme koymadım.Her ikisinin de görevsızlık vereceği kesın.bu nedenle davamın uzamasını da istemıyorum.
Dilekçemin konu kısmında akdın feshını ıstesem bunun için de süreler var sanırım.Kiracı müvekkilim bu yerden çıkalı yaklaşık 4 ay oldu.Bu nedenle akdın feshını isteyemem dıye düşünüyorum.Ben şöyle yapmayı düşündüm."Kira akdının haksız feshınden dolayı ödenen 5bın ytl nın iadesı"adı altında bır dılekçe ile "sebepsiz zengınleşme bedelının ıadesı (6 bın ytl)adı altında iki ayrı dilekçe ile iki ayrı davayı sulh hukuk da açıp yargılama aşamasında bırlestırılmelerını talep edicem.Sizce uygun olur mu?cevaplarınızı beklıyorum.Saygılarımla.