Mesajı Okuyun
Old 15-01-2008, 05:28   #20
BOZDOGAN

Ek bir bilgi daha vereyim. Doktora yapanlar Hakimler ve Savcılar Kanuna göre doğrudan mülakata alınıyor. Tabi bu sadece kağıt üstünde malesef. Bugüne kadar yapılan başvuruların tamamı kabul edilmemiş. Akademik alanda bir ünvan alan kişiyi neden kabul etmezler anlamıyorum! Zaten Doktora devresi boyunca Ösym tarafından yapılan sınavların kat kat zorluklarını bu insanlar aşmış. Bırakın onu Hukuk için bilimsel bir çalışmaya imza atmış.Sen onu mülakata dahi almıyorsun. Bugün Lisans seviyesinde Hukuk Fakültesini bitirmek zorken üstüne 2 basamak koymuş insanlara (yüksek lisans ve doktora)Kanunda açıkça belirtildiği halde izin vermiyorsun!! Gerçekten anlamakta güçlük çekmekteyim.

Son günlerde okuduğum bir habere çok sevindim. tam bu mülakat tartışmaları yapılırken Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı müfettiş yardımcılığı mülakatı hakkında bir adayın Ankara 6. İdare Mahkemesine açtığı dava sonucunda Video kaydı yapılması kararı verilmiş. Nesnellik öznellik tartışması yapılırken böyle güzel bir kararın çıkması beni umutlandırdı. Bakalım Sağlık Bakanlığı temyiz edecek mi kararı?

Haberin bağlantısı http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=149493