Mesajı Okuyun
Old 09-01-2008, 21:42   #3
pir_i fani

[quote=tiyerianri]londra'da High Park'ta akşam saatlerinde tek başına dolaşan bir kadını,adamın biri korkutuyor.Cinsel saldırı yok,taciz yok,gasp,darp yok.Türkçesi; böööö yapıyor kadına.kadın tabi çok korkuyor ve şikayetçi oluyor.Adam yargılanıyor.Yargılama neticesinde adama 7 sene 7 gün hapis cezası veriliyor.Dava basına yansıyor.Gazeteciler hakime soruyor:Sadece bir korkutma için bu ceza çok değil mi ?Hakimin cevabı tam hukuk tarihine geçecek cinsten.Ben korkutmaya 7 gün hapis verdim.Ancak bu korkutma olayı londra'da yaşayan kadınların yalnız başına parkta dolaşmaları özgürlüğüne de bir tecavüzdür.İşte bu sebepten de 7 sene hapis verdim diyor.Yani olay da kamu yararı her şeyin üzerinde tutuluyor.Taksimde yaşanan olaya bu mantıkla bakabilecek hakim yada savcı var mıdır bizim ülkemizde bilemiyorum.Üstelik yılbaşı gecesi yaşanan olayda taciz var,hürriyeti tahdit var,hatta bence tecavüze eksik teşebbüs dahi var.Tabi bir de madalyonun öteki yüzü var.ordaki bayan İstanbul valisinin yada emniyet müdürünün yada herhangi bir savcının yada hakimin bir tanıdığı olsaydı ceza 57 ytl mi olur idi orasını Allah bilir?[/quot

Taksimde hele hele gece vakti dolaşabilmek özgürlük elbet.Ama özgürlüğün diyeti bu ise herkes bu hakkından vazgeçmek isteyecektir.