Mesajı Okuyun
Old 04-01-2008, 15:13   #21
Av.Nesrin

Burada netleştirmeniz gereken kanımca müvekkilinizin ne istediği müvekkiliniz kiralayanda kalmak istiyorsa; hukuki durumu izah edipYargıtay emsal kararının da olmadığını ancak emsal oluşturabilme ihtimaliniz olduğunu ( zira durumunuz auygun yargıtay kararı yok belki ilk olur.) açıklayıp yapabileceğiniz iki yol olduğunu izah edip karar vermesini bekleyin. Ben olsam müvekkille davanın başlangıç ve seyrinde sürekli yazılı muvafakat alırdım.

Eğer müvekkiliniz kafasını rahatlatmak istiyor ve başka bir yere çıkarız problem değil diyorsa ihtarname sizin durumunuzu büyük oranda belirleyecektir zaten. Hem en azından tüm belirsizlikleri netleştirebilir. Tahliye işleminin nasıl yapıldığını ben de bilmiyorum. Ama şunu biliyorum ki hiç bir ilam dosyaya sunulmadan ve ilama dayalı yeni icra emri gönderilmeden kimse ne haciz ne de tahliye için gelebilir.Siz yine de bu hususu öğrenin derim ben.

Bu arada icra dairesi yineliyorum kararı uygulamak zorundadır.Mahkeme kararı olmadan icra dairesine taleple hiçbir sonuç elde edemezsiniz. İcra emri geldikten sonra takibin iptalini şartları varsa durdurma talepli olarak istemelisiniz.Kolay gelsin