Mesajı Okuyun
Old 26-12-2007, 18:39   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
1- kira artış oranı kira yılı olan iki yılı mı kapsar.

Yukarıda 1 No.lu mesajın 3 no.lu maddesinde 'yıllık' olduğu açıktır.

Alıntı:
2-kira bedelleri her seferinde mal sahibini kapıya gelerek elden almasıyla ödenmiştir.Tek tanık kapıcı, ne bir evrak ne bir alındı belgesi mevcut değildir.Banka hesabı yazılı olduğuna göre ödemeler usulüne uygun olduğu daha doğrusu ödemelerin yapıldığını tanıkla ispat şansımız var mıdır.

Yazılı belge ile kanıtlamak zorundasınız.

Alıntı:
Muacceliyet şartını da düşünürsek mal sahibinin bu kadar süre sessiz kalması lehimize bir durum yartır mı.

Lehinize bir durum yoktur.

Alıntı:
3-kira artış oranında oynama yapılmıştır. % 25Ten % 35 hiç bir tarafın parafı yoktur.Bu durum ilerde mahkeme aşamasına gelindiğinde artış oranı % 25e çekilebilir mi

Bu soruya verilecek olumlu yanıt etik olmayacağından yanıtlamıyorum. Anladığım kadarıyla kontratın tüm nüshalarında % 35 yazmaktadır.

Alıntı:
5- nolu açıklamanın ihtiyati haciz kararı alabilmek için yeterli olmadığını düşünüyorum.Tarafların teminatsız ihtiyati haciz alınabileceğine karar vermeleri geç.erli olmasa gerek.

Size katılıyorum.

Alıntı:
6- noda yazılı şart bir cezai şart mıdır. Doğru mu değerlendirdim.Cezai şart ise indirimi yapılabilir mi.

Bu hüküm B.K. 264 üncü maddesinin, kontrata dahil edilmesinden başka bir şey değildir. İndirim talep edemezsiniz.

Alıntı:
özellikle kira ödemeleri konusunda nasıl bir tedbir alabiliriz

Öncekiler için alınacak bir tedbir bulunmamaktadır. İşleyecek kiraları belirtilen banka hesabına yatırıp ihtirazi kayıtsız alması için dua edeceksiniz.

Saygılarımla