Mesajı Okuyun
Old 26-12-2007, 13:26   #6
avukat-21

Cevaplar için çok teşekkür ederim...Sayın Coşkun'a katılıyorum aslında (İş hukukundan çok anlamasamda!) Deneme süresi fiili çalışma ile başlar ve dolayısıyla bu süre içerisindeki fesih sonuçlarından bence de yararlanamam ... Tespit hususuna gelince;
Sözleşmenin ilgili md'lerinde
* "DR ....adresinde hastane yönetimi tarafından kendisine tahsis edilecek bölümde çalışmalarını anlaşma şartlarına göre yerine getirecektir"
*"......hastane sözleşme konusu klinik-laburatuar-çalışma bürosu kurulması için gereken tadilatları eksiksiz yapıp,hekime teslim edecektir"
*Hastane tarafından DR'a teslim edilecek tüm ekipmanlar tıbbi malz.ler tutanakla hekimin kullanımına tutanakla teslim edilecektir.İşbu tutanak sözleşmenin ekidir" gibi maddeler mevcut.Ayrıca,DR'nin sözleşmeye özellikle ekletmiş olduğu ....lazer aletini almayı taahhüt etmişler...
Dolayısıyla,ilk ihtarnameye müvekkilin verdiği cevap bu yönde olmuş (hastane taahhütlerini yerine getirmemiş,getirildiği hususunda tarafıma hiçbir ihbarda bulunulmamış dolayısıyla göreve başlamam imkansız olmuştur...şeklinde) Yani bugün itibariyle bu tespiti yaptırmanın pratikte bir faydası olmayacağını düşünüyorum...Savunmamı:Hastanenin üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmediği yönünde yapmaktan başka çare olmadığını düşünüyorum ama fikirlerinize de açığım :-)