Mesajı Okuyun
Old 27-02-2002, 16:00   #3
EmineILGIN

Sayin Acekin,
Verdiginiz cevabiniz icin cok tessekur ederim. Bu konu ile ilgili kafama takilan sorular vardi, bununla ilgili cevap verebilirseniz menun olurum.
Oncelikle kaymakama verilecek dilekcegi kendimmi yazmam gerekli, bu gerekli ise
ornek dilekceleri nereden bulabilirim? Yoksa dilekce bir makam tarafindan mi yazilmali?
Ben bu isgal konusu ile iki degisik avukata basurmustum, tarifelerini ogrenmek icin ( kendileri isgal konusu ile herhangi bir bilgi vermediler. Ve tuhaf olan
ikiside degisik tarifeler vermislerdi, isgal edilen gayrimenkullerin bosaltilmasi icin.
Sorum sudurki, avukatlarin yapacaklari isler icin standard tarifeleri (avukatlik ucreti) varmidir? Ve bunu nasil ve nereden ogrenebilirim?
Ayrica yeni avukatlik kanunun madde 77/avukatlik kanununun 164 maddesinin degismis oldugunu okudum.
Bu degisen kanunda sunlar yazmaktadir: avukatlik ucreti, avukatin hukuki yardiminin karsiligi olan meblagi veya degeri ifade eder. Yuzde yirmibesi asmamak uzere, dava veya hukmolunacak seyin degeri yahut paranin belli bir yuzdesi avukatlik ucreti olarak kararlastirilabilir.
Bu yukaridaki 164 madde ne demektir biraz aciklamada bulabilirmisiniz??
Ornegin hukuku yardimin karsiligini para ile nasil degerlendirebilirsin veya olcebilirsin? Yizde yirmibesi nasil buluyorsun, bunlar standard midir? v.s.
Ya