Mesajı Okuyun
Old 13-12-2007, 15:17   #6
Av.bozkara

Sayın Kocabaş ve Sayın Viyola,

Açacağım dava ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedim. Köy Tüzel Kişiliği'ne çektiğim ihtarnameden hiçbir netice alamadım. Şifahi görüşmelerde bana müvekkilin bu yeri kendilerine süresiz ve şartlı olarak bağışladığını, ileride bu yerde belki de sağlık ocağı yapılabilmesinin mümkün olduğunu, bu nedenle de açacağım davanın olumsuz sonuçlanacağını söylediler. Bunun üzerine bende il sağlık müd.ne bu yer üzerinde şu anda ve ileriye yönelik olarak sağlık ocağı yapılmasının mümkün olup olmadığını-değilse sebeplerini sordum. Gelen cevabi yazıda şöyle diyor; "Sağlık Bakanlığınca çıkartılan 2003/104 sayılı genelge gereğince belde ve köylerde sağlık ocağı planlanabilmesi için nüfusun 2500 ün üzerinde olması gerekmektedir. 1998 ETF sayımlarına göre Akyar Köyü nüfusu 740 olduğundan bu yerde sağlık ocağı yapılması mümkün değildir."
Bu cevap çerçevesinde yarın davamı açacağım. Sonuçta köyün nüfusu yıllardır hep aynı.Hatta giderek de azalıyor. Bu noktadan hareketle de bu yer üzerinde hiçbir zaman sağlık ocağı yapılamayacak diye düşünüyorum. Yani ortada haklı bir neden yok.

Saygılarımla...