Konu: Araba
Mesajı Okuyun
Old 13-12-2007, 13:17   #56
Gülümse

Eskiden araba kullanan bayan sürücüler o kadar azdı ki.. İnsanlar bayan sürücüleri elleri ile gösterir yada birbirlerine, "biliyormusun bugün araba kullanan kadın gördüm" derlerdi..

Ama şehirler arası yollar halen erkek sürücülerin hakimiyetinde.. Bundan 7-8 sene önce çocuklarım ile şehirler arası yolculuk yaptığımda insanlar şaşırırlar, hatta benzin istasyonlarında değişik tepkiler gösterirlerdi.. Buna da insanlar alıştılar..

Ama yinede kötü hava koşullarının tek tür şöförü var o da erkekler.. Karlı ve sisli bir havada Ankara'ya gidiyorum, Tem yolunun girişinde polisler arabaları durdurup zincirlerinin takılmasını sağlıyorlar bir yandan arabaları yol durumu hakkında uyarıyorlardı..

Sıra bana geldiğin de polis duraladı. Nereye gittiğimi öğrenmek istedi.. Hedef Ankara.. Sanki afacan bir çocuğun annesine benzeyen panik bir sesle dikkatli olamamı rica etti. Yol koşulları yüzünden zaten fazla araba yoktu.. Ama ne zaman bir yerlerde duraklasam herkez cam suyumu değiştirmeye arabamı yıkamaya gönüllü oldu..

Ankara'ya vardığımda ise çocuklarım büyük bir gururla anlattılar.

Sis ve kar yüzünden bir iki araba vardı ama en yüreklisi bizim annemizdi..