Mesajı Okuyun
Old 20-11-2007, 10:59   #23
Av.Barış

Adli para cezası saçmalığı hayatımıza girdiğinden beri böyle suçlar için ceza adlli para cezasına çevrilmektedir.Yani Avukata dayak atmanın yada küfür etmenin bedeli yaklaşık 4000 YTL civarı birşey.Ve parayı da devlet alıyor.Yani insanların anlayışı da yavaş yavaş "ben bu Avukat'a ne yaparsam yapayım paramı öder kurtulurum" şeklinde oluşmaya başlamıştır.Dayak yiyen biz parayı kazanan devlet!!
İşte devlete para kazandırmanın yolu.Yakında üzerimize pankart asıcaz.Bize dayak atın ki devlet borçlarını ödeyebilsin.Gel vatandaş gel Avukat dövme 5000 YTL
Bu işin komik yanı ama maalesef gerçek.Avukatlık kanunu 57. maddesinde belirtilen hükmü kimse bilmiyor ve uzlaşma kapsamının dışında olmasına rağmen mahkeme bizi uzlaştırmaya çalışıyor.Sizi en azından savcı arayıp gözaltına alayım mı ?diye sormuş. Benim olayımda k,mse beni aramadı adamın ifadesi alınıp direk serbest bırakıldı.Şimdi Savcıların ve Hakimlerin bize karşı yapılan hareketlere duyarsız kalmasına ne demeli?
Bu arada sayın Ebrus hakimin bu tavrı CMK'da belirtilen red sebeplerindendir.Keşke o hakimi reddetseydiniz.Çünkü tarafsızlığını koruyamamış!!