Mesajı Okuyun
Old 11-11-2007, 18:26   #1
agah

Varsayılan Direksiyon sınavına giremeseydim kim sorumlu olurdu.

İlk kez girmeye çalıştığım direksiyon sınavında sınav saati 9 00 olarak gösterildiği halde bana sıra 11 00 da gelmişti fakat nüfus cüzdanımın yanımda olmaması yüzünden sınava girememiştim.
İkinci sınav için 75 ytl yatırdım ve bu sefer sınav saati olarak 8 00 gösterildi.Giriş belgelerinin hazırlanıp hazırlanmadığını öğrenmek için kurs binasını aradığımda belgelerin sınav yerinde verileceği söylendi. Bu sefer sıra bana geç gelir diye saat 10 30 da sınav yerindeydim ama kurs yetkilileri giriş belgemi alıp gitmişlerdi.Sınav gözetmenleri giriş belgesi olmadan kabul edemeyiz ama yarım saat içinde getirebilirsen olur dediler.Ben de belgemi götüren kişiyi arayıp belgemi getirttirdim ve bu şekilde sınava girebildim.Ve sanırım geçtim.
Aklıma takılan iki mesele var. Bu sınav keyfiyete mi bakıyor da benim belgemi götürmüşler ve milli eğitimin görevlendirdiği öğretmenler bana yarım saat içinde getirebilirsen kabul ederiz diyorlar.Tabi bu arada saat 11 00 olmuş.Yani bunların bir görev saati tarifi yok mu.Sınava girebilmek için bunları onlara sormadım.Ama eğer sınava giremeseydim nasıl bir dava-şikayet yoluna başvurabilirdim.Fikri olan meslektaşlarım yardımcı olabilirse sevinirim.