Mesajı Okuyun
Old 05-11-2007, 11:15   #42
ISIL YILMAZ

Sn.Kartalkanat,

Kadınların seçimlerini "sağlıklı sperm arayışı"na indirgemek bana pek uygun gelmedi, gelmiyor.

Tavuk, kedi, aslan inek ...vs örneğini vermem, bu anlamda kasıtlıdır. sosyal bilimleri doğa bilimlerinin mantığı ile değerlendirmek en basitiniden indirgemeciliğin tuzaklarına düşmek olur, kanısındayım.

Sperm bankalarının stoklarını tüketenlerle ilgili pek bir bilgim ve dolayısıyla fikrim yok. Ancak gerek kendime gerekse etrafımdaki kadınlara baktığımda "seçimin" basit bir sperm koşusu olmadığını düşünüyorum.

Cinsleri biribirine çeken birçok özellik saymak mümkün. Aşk,güzellik, akıl, para, cazibe, enetellektüel birikim, anneme benziyor, babama benziyor, anneme hiç benzemiyor, babama hiç benzemiyor, vs.vs... Bunların arasında "oo spermi iyiymiş" ya da "ne yumurtalık ama" dendiğini duymadım. Bunun bilinçaltı bir seçim olduğunu düşünmek için de elimde fazla veri yok doğrusu. Ancak, bazı seçimleri bilinçaltına havale edip, onları üzerinde tartışılamaz hale getirmek de biraz mistifikasyona girme tehlikesi taşıyor, diye düşünüyorum.

Saygılar.