Mesajı Okuyun
Old 02-10-2007, 21:58   #247
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyda
Hem dershaneye gidip hem konuları nasıl yetiştiremediniz hayret!! Demek kursla,dershaneyle çok da alakası yokmuş..

Batur; İdare ve Ticaret'e de bakın tabii..Kaç saat çalışıyorsunuz bilmiyorum ama yetiştirebildiğiniz kadar artık..Söylediğim gibi, bitireceğiniz derslere hakim olmanız bile yeter, tabii Genel Kültür ile birlikte..

Ayrıca sakin olmaya çalışmanızda fayda var. Hayatımda heyecanlandığımı hissettiğim tek sınav 'Hakimlik Sınavı' idi.ÖSS'nı bile çok rahat geçirmiştim Hakimlik sınavından önce Gazi Üniversitesi'nin merdivenlerinden çıkarken mideme öyle bir ağrı girmişti ki.. Yanımdaki can yoldaşım, sınava alt katta gircek olan arkadaşım, istersem sınavdan çıkabileceğimizi, bir sorun olursa hemen haber vermemi, düşünmeden sınavı terkedeceğini söyledi..O an o destek bana büyük bir kuvvet verdi ve soruları görünce kendimi Themis'i çözüyormuşum gibi hissettim

Anladığım kadarıyla siz çok heyecanlısınız. Ama emin olun; soruları gördüğünüz anda tüm heyecanınız bitecek..Ayrıca lütfen bu sınavın 'ne başlangıç ne de son' olduğunu (olmadığını ) unutmayın!!

Sabahtan aksama kadar calisiyorum. Ama yine de cok zor anliyorum. Dershane cok onceden aldi basini gitti ben sadece bir anayasaya 1 ay verdim oyle zaman kaybettim cok durdum bazi derslerin uzerine ezberlemek icin dershane fisek gibi gidiyor mesela haftada 4 gunde tum bir medeniyi bitirdiler sadece bir haftasonu icra iflas bitti oyle hizlandirilmis bir sey dershanenin bizlere verdigi notlara calismaya baslayinca pek oyle hizli gidilerek ogrenilecek bir sey olmadigi anlasiliyor.. ustunde cok durmazsam baska turlu ezberliyemiyorum sen 1 ayda 4 ders yetisir diyorsun ama insallah haklisindir insallah yetistirebilirim