Mesajı Okuyun
Old 27-09-2007, 11:44   #8
son yolcu

Konuyu takip edenlerin dikkatine ..........

Sn Özge Lav Siteye göndermiş olduğunuz bilgiler ışığında bir haber yapmak istedim, konuyu ayrıntıları ile araştırdım, Nüfus ve Vatandaşlık genel Müdürlüğünden konu ile ilgili bir açıklama istedim, yapılan açıkalmada "Adrese dayalı Kayıt sistemi için genel müdürlüğümüz veri tabanını oluşturmak için gerekli çalışmaları sürdürmekte, tüm taşra teşkilatlarında,sistemde çalıştırılacak kişilere kurs vermek sureti ile bilgilendirme çalışmaları devam etmektedir.Adrese dayalı kayıt sistemi için yapılan, yasal bir düzenleme vardır lakin şuanda uygulanması söz konusu değildir"şeklinde bir açıklama aldım.Bunun ardından neden yasal zorunlulukların şuanda uygulanmasının sözkonusu olamayacağını yaşadığım şehrin Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden araştırdım, cevapları şu şekilde oldu " TUİK kendine verilen kısa bir sürede sayım işlemini tamamlamaya çalışmıştır dolayısı ile sayım ve dökümler çok sağlıklı olmamıştır sistem tam anlamı ile uygulamaya geçmeden ceza uygulamasına geçmemiz sözkonu değildir." Şeklindeydi, uzun bir süre daha ceza uygulaması yok kısacası....