Mesajı Okuyun
Old 24-09-2007, 17:23   #1106
Av. Hatun Olguner

Meslektaş Soruları forumundaki bir sorusuna ilgi gösteren ve telefonla yardımcı olmak isteyen,Adana"ya yakın bir ilden olan bir meslektaş,Mehmet Saim Bey"i aramış,telefonda uzun süre kalmış,ama hiçbir bağlantı kuramayınca ve nedeni hakkında telefondaki sekreter,bilgi vermeyince,çok üzülmüş,bu olayı 1 ay kadar önce bana telefonla anlatmış,sitem ederek üzüntüsünü bildirmişti. Ben de,arayan arkadaşın çok üzgün olduğunu görünce,hem üzüntüsünü hafifletmek için,hem de Mehmet Saim Bey"i gıyabında savunmak için " onlar metropolde yaşıyor,yoğunlukları,arayan,soranları çoktur,farketmemiş ve telefonunuza çıkmamıştır. Üzülmeyin,herkesi kendi koşulları içinde değerlendirelim,demeye çalıştım;ama arkadaş,"hayır,özellikle telefonda beklettiler,yoğun ise açıklama yaparak daha sonra aramamı söyleyebilirdi" diyerek itiraz etti. Ben de " boşver o zaman,arama,yardımcı olma,kendini de üzme veya,foruma yaz cevabını" demiştim. Ama arkadaş hakikaten üzgündü,benimle de çekinerek,rahatsız ettiği için özür dileyerek konuşmuştu. Mehmet Saim Bey"in arkasından öyle ufak bir dedikodu yaptık,şimdi burada karşılaşınca itiraf edip vicdanımı rahatlatmak istedim.