Mesajı Okuyun
Old 23-09-2007, 12:45   #1076
Av. Hatun Olguner

THS İLE DAHA DA MUTLU OLDUM...

Negatif iletişimi hiç ama hiç sevmediğim ve hayatımın sonuna kadar yetebilecek negatif iletişimlere,isteğim ve eğilimim olmadığı halde beni çeken,geçmişte bıraktığım dönemlerden sonra,bu alandaki mesaim bitti.Beni hiç kimse artık negatife çekemez diyerek,kendime ömür boyu muafiyet tanıdığım halde,THS ne yazmaya başladıktan kısa bir süre sonra,negatif bir özel mesaj aldığımda kırıldım ve bu tür rahatsızlıklara katlanmayı gerektiren bir gerekçem olmadığı için de küsüp geri durdum. Sebebini açıkladığım yönecilerimiz ise,mükemmel yönecilik üslupları ile,konuyu zaman içinde pozitife çevirdiler ve anlayış,hoşgörü ve uyum konularında aşılmaz zannettiğim sınırlarımın ötesine beni taşıyarak,buradan bir teşekkür göndermeme neden oldular;

Kırıcı,hatta hakaret teşkil eden bir mesaj üzerine,Sn.Admin"i,pasif üyeliğe geçeceğim konusunda bilgilendirdim.Sn.Suat Ergin,sonra da Admin,nedenini açıklamamı istediler.Admin"e.Suat Bey"e ve Armağan Bey"e kırılma nedenini açıkladım. En tatlı yorum Armağan Bey"den geldi :Bana yapılan hakareti kastederek:
" Hanım kızımız,size duyduğu hayranlığı abartmış,hepsi budur" yorumunu yaptı.Hayatımda duyduğum ve tanık olduğum en tatlı ve yapıcı savunmaydı...

Suat Bey"den ise yanıt alamadım,20 gün sonra,hatırlatınca,konuyu unutmuş olduğunu,
ama sarfadilen sözde "kırıcılık değil,olsa olsa cıvıklık vasfı bulduğunu"(dolayısıyla abarttığımı)yorumladı.(-de,da eklerinin yazılışı ile ilgili bir soru ve konu olsa,Suat Bey"in unutmayacağından eminim,unutmuşum diyerek:bana da -unut gitsin- mesajı vermişti)
En etkin ve etkili yorum ve yönlendirme ise,Admin"den geldi : Kırılmama hiç bir anlam veremediğini,anlamasının mümkün olmadığını,kusuruna bakmamamı ve kendisinin daha ağır hakarete uğrasa bile,gülüp geçtiğini",benim de öyle yapmam gerektiğini,kırgınlığımı anlamsız bulduğunu söyledi.Ben hala kırın mırın edince de epey kızdı ve öfkelendirmişim ki,o da biraz kırıcı bir iki laf etti.

Tüm bunları,benim de öfkem dinince birarada değerlendirdim : Bir kırıcı sözü gerçekten abartmış olduğumu,Admin"i çileden çıkardığımı,diğer yöneticilerimizi üzdüğümü düşündüm ve kırgınlığımı atlattım. Uzakdoğu felsefesinden öğrendiklerimle yakaladığım huzur ve sükuneti geride bırakan ve artık hakarete uğrasam bile,"gülüp geçmek suretiyle" en huzurlu,
en sakin,sınır ötesi tepkisizlik dönemlerime girdim,Admin"in sayesinde. Şimdi herşeye gülüyorum,hem esprilere,hem neşeli konulara,hem sataşma ve hakaretimsi tüm uyaranlara,THS ile daha da mutlu oldum.Teşekkürler Admin.