Mesajı Okuyun
Old 13-09-2007, 21:14   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Neden 'avukatlık yapamayacağım galiba' dediğimde, kimse bana mantıklı bir 'yapabilirsin' cevabı veremiyor?

Alıntı:
Rüşvet veya diğer meslekler arası ilişkiler veya bu ilişkilerdeki araçların kullanımı en iyimser düşünceyle, sadece toplu tavırlarla düzelebilir. Bütün avukatlar veya rüşvetin döndüğü herhangi bir kesimde çalışan herkes 'rüşvete hayır' derse, belki zihniyet de değişir..'Rüşvet alınmaz' tebelası da sonuçta en mantıklı fikirlerden biri..Ne de olsa bizim ülkemizde 'Çimlere bazılmaz' tabelası yoksa insanlar çimlere basılmayacağını kestiremiyor, Metro istasyonlarında 'Sarı çizgiyi geçmeyin' uyarısı olmazsa kimse o çizgiyi geçmenin tehlike yaratacağını farketmiyor..Bir de 'Rüşvet alınmaz' tabelası koyalım ne zararı olacak ki!! Engeller mi bilinmez ama psikolojik baskı yaratacağı kesin..

Şeyda değil Seyda hanım,

Bir hususu itiraf etmeliyim: Muhteşem yazıyorsunuz!

Bu güne kadar "Avukatlık yapabilirsin!" dememiş olan "o kimselere" teessüf ediyorum. Belki teessüf değil de bu fırsatı bana verdikleri için "teşekkür" etmeliyim... Bilmiyorum. Kararsızım.

Özetle şunu söylemek istiyorum: Kesinlikle çok iyi bir avukat olacaksınız! İlerde, çok değil yakın gelecekte; zaten "birisi" bana demişti dersiniz...

İyi avukat olmanın ölçüsü nedir sorusuna cevap vermek çok ama çok zor olsa da, bilinen ve kabul gören manada değerlendirirsek; kesinlikle iyi bir avukat olacaksınız...

Bana göre, iyi bir avukat; öncelikle iyi dilekçe yazar. İyi dilekçe, iyi bir bilgi ve anlatımla mümkündür. Bu ise siz de fazlasıyla var... Bilmem iyi anlatabildim mi?