Mesajı Okuyun
Old 29-08-2007, 23:03   #5
Zeynep Z. A.

arkadaşlar malesef benim muhasebecim beni bu konuda yeterince bilgilendirmedi.geçmiş 3 yıllık dönem için mahsup talebimiz olunca defterlerim incelemeye alındı.2 dönemde aynı şirket tarafından kesilmiş faturaların sahte olduğu yönünde beni bilgilendirdiler. bu aşamada defterlerim denetmen tarafından incelenmeye alındı. bu konularda bana yol gösterici tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. o faturaların sahte olduğunu bilmeden kullandım.mal ve hizmet karşılığı faturalar ofisimde elden yaptığım ödemeler sonucu söz konusu şirketin pazarlamacısı ve servis elemanı diye bildiğim kişi tarafından bana düzenlenmiş bir halde veriliyordu. ben de onları muhasebecime veriyordum ve gider olarak gösteriyorduk. şu anda o faturaların hepsinin sahte olduğu, benim mahsup talebimden vaz geçip düzeltme beyannamesi vererek geçmiş dönemlere ait kdv.lerimi gecikme cezalarıyla birlikte ödemem isteniyor ki bu da oldukça yüksek meblağlar tutuyor. aksi takdirde ise bu faturaların sahteliğinden binaen savcılığa suç duyurusunda bulunacakları da kaçınılmaz son. anlayacağınız bilmeden ve istemeden böyle bir suçla muhattap olamk zorunda kaldım. örnek davaları olan ve çıkış yolu gösterebilecek en ufak bilgi kırıntısı, yargıtay, danıştay kararı, içtihat vs herşeye ihtiyacım var. yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden çok teşekkür ediyorum.umarım kimse böyle bir çıkmaza düşmez