Mesajı Okuyun
Old 23-08-2007, 11:24   #1
AV.SEREN

Varsayılan Çocuk Teslimi

Sayın Meslektaşlar,
bugün ilk kez icra ile çocuk teslim almaya gittim, biraz heyecanlıydım da. olay şöyle; Boşanma davası süresince çocuklar annelerindeydi, mahkeme velayeti babaya verdi(biz babamın vekiliyiz), karar iki hafta önce kesinleşti. karşı tarafın avukatı ile görüştük, icraya gerek yok cumartesi gelin alın dedi çocukları. iki hafta önce cumartesi gittik, kapıyı açan olmadı. anneye telefonla ulaşamadık, avukat haberim yok dedi. her neyse icraya koyduk, tebligatlar derken bugün sabah icra memuru, baba ve uzmanla gittik, gene kapı açılmadı, kapıcı ve komşularla konuşuldu, iki haftadır gören olmamış eve gelmemişler. biz kapıyı açtırıp içeri bakalım dedik ama memur menkul mal hacizleri gibi olmadığını, çocuk teslimlerinde şayet çocukların içeride olmağına kanaat getirirlerse içeri giremeyeceklerini, bunun suç olduğunu söylediler. içerde birileri olsaydı girer bakardık dedi ama kpıyı açamayız dedi.
ben de şaşırdım böyle olmasına. gerçekten usul böyle midir? yoksa memur işi çabuk bitirmek için mi yaptı bilemedim, ustalara sorayım dedim.
saygılar.