Mesajı Okuyun
Old 16-08-2007, 15:53   #12
guLDe

Alıntı:
Yazan didem8521
Merhaba!Ben 3 yıl Selçuk Üniversitesinde birinci olduktan sonra bu yıl Marmara üniversitesi hukuk fakültesine yatay geçiş yaptım.Ailem Bursada ikamet ediyor.Benim amacım iyi bir büroda staj yapıp çalışma hayatıma orda devam etmek.Ama Bursada mı İstanbul da mı karar veremiyorum.İngilizcem orta düzeyde staj döneminde geliştirmeyi planlıyorum.Bu anlamda bana yardımcı olabilir misiniz?Bursa da mı daha rahat olurum İstanbul da mı?

merhabalar arkadaşım;
yazdıkların ve yaşadığın kaygılar benim yaşadıklarıma çok yakın geldi o yüzden yazmadan geçemedim. Ben de İstanbul üniv. hukuk fakültesini bu yıl bitirdim ve senin yaşadığın ikilemi yaşadım 'Bursa mı İstanbul mu?' diye.Benim de ailem Bursa da ikamet ediyor.Okulumu çok iyi bir dereceyle bitirmiş olmama rağmen konuştuğum pek çok hukuk bürosunun sunduğu imkanlar buradaki hayat standardımı İstanbul da sağlamama çok uzak kaldı.Ve ben de en azından staj dönemi için ve İstanbula nazaran daha küçük bir şehir olduğu için staj dönemimi daha rahat geçirebiliceğim,daha fazla sey öğrenebiliceğim ve aileme de daha fazla yük olmak istemediğim için Bursayı tercih ettim..Dilerim bir nebze yardımım dokunabilmiştir.
sevgilerimle..