Mesajı Okuyun
Old 06-08-2007, 10:20   #1
av.gzm

Varsayılan tapu iptali ve mk 1023

Müvekkilim ; 2005 yılında 6000 m2 arsayı ; bu arsayı 2003 tarihinde satın alan ikinci sahibinden iyiniyetli 3. kişi olarak satın almış ve tapuda tescil işlemi gerçekleştirilmiştir.Taşınmazın ilk sahibi ; bu taşınmazın satılan ve devredilen kısmının 6000 m2 değil ; aslında 3000m2'lik hisse olduğunu ileri sürerek tapu iptali ve tescil davası açmış bulunmaktadır.Dava tedbir istemli açılmış olduğundan;müvekkilimin söz konusu arsa üzerindeki inşaat yapım faaliyetleri durdurulmuştur.Bu durumdan dolayı müvekkilimin maddi zararı da söz konusudur.İhtiyati tedbire itiraz etmemize rağmen ; tedbir kaldırılmadı.Müvekkilim iyiniyetli 3. kişi ; ortada süratle gerçekleştirilmiş bir satım işlemi de mevcut değil ; müvekkilimin kötüniyetli olduğunu ispat yükü davacı tarafa düştüğüne göre ve davacı taraf bunu ispat edemediğine göre davanın reddedilmesi gerekmez mi?tedbiri bir an önce kaldırabilmemiz açısından ve davanın seyri açısından bana ne yapmamı önerirsiniz?

( not:davaya bakan hakim ; savcılıktan yeni geçmiş ve tayini buraya çıktığı için dosyayı yeni devralmış bir hakimdir.Yanlış karar verilip avukat olarak müvekkilime rezil olmaktan ve müvekkilimin de hak kaybına uğramasından korkuyorum )

Saygılar..