Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

6762 S.lı Türk Ticaret Kanunu MADDE 41 İngilizce Çevirisi

TTK. MADDE 41 Mevcut Metin
ÜÇÜNCÜ FASIL : TİCARET UNVANI VE İŞLETME ADI

       A - TİCARET UNVANI:

       I - KULLANMA MECBURİYETİ:

       1. UMUMİ OLARAK:

       Her tacir, ticari işletmesine mütaallik muameleleri ticaret unvaniyle yapmaya ve işletmesiyle ilgili senet ve sair evrakı bu unvan altında imzalamaya mecburdur.

       Tescil olunan ticaret unvanının, ticari işletmenin giriş cephesinin herkes tarafından kolayca görülebilecek bir yerine okunaklı bir şekilde yazılması mecburidir.
TTK. MADDE 41 İngilizce Çeviri
CHAPTER III

Firm name and name of the undertaking


A) Firm name

I – Obligation to use a firm name

3. In general
ARTICLE 41.- Every merchant shall carry on the transactions concerning his commercial undertaking under his firms name and sign instruments and other documents concerning his undertaking under the said firm name.
The registered firm name shall be written on the entrance front of the undertaking so as to be easily visible by everyone.


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Av.Beyza GERGER
Hukukçu
Şerh Son Güncelleme: 04-07-2011

THS Sunucusu bu sayfayı 0,01944304 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.