Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

7201 S.lı Tebligat Kanunu MADDE 27 Türkçeleştirme Önerisi

TebK. MADDE 27 Mevcut Metin
YABANCI MEMLEKETTE TÜRK MEMURLARINA VE ASKERİ ŞAHISLARINA TEBLİGAT:
Yabancı bir memlekette resmi bir vazife ile bulunan Türk memurlarına tebligat, Dışişleri Bakanlığı vasıtasiyle yapılır.

       Yabancı memleketlerde bulunan askeri şahıslara yapılacak tebligat bağlı bulundukları Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Kumandanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı vasıtasiyle yapılır.
TebK. MADDE 27 Türkçeleştirme Önerisi
YABANCI ÜLKELERDE TÜRK DEVLET GÖREVLİLERİNE VE TÜRK ASKERLERİNE BİLDİRİM
Yabancı bir ülkede bir kamu göreviyle bulunan Türk devlet görevlilerine bildirim, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla yapılır.
Yabancı ülkelerde bulunan Türk askerlerine yapılacak bildirim, bağlı bulundukları Kara, Deniz, Hava Güçleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı aracılığıyla yapılır.
Ekleyen Üyemizin Notu :


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Özge YÜCEL
Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi
Şerh Son Güncelleme: 20-11-2009

THS Sunucusu bu sayfayı 0,01745796 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.