Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

MK. MADDE 76

     
 
4721 S.lı Türk Medeni Kanunu MADDE 76
c. Toplantısız veya çağrısız alınan kararlar
Bütün üyelerin bir araya gelmeksizin yazılı katılımıyla alınan kararlar ile dernek üyelerinin tamamının kanunda yazılı çağrı usulüne uymaksızın bir araya gelerek aldığı kararlar geçerlidir.

Bu şekilde karar alınması olağan toplantı yerine geçmez.

Gerekçesi için Bkz.
 1 Bilgi    1  Çeviri    1  Ses Dosyası    (Madde son güncelleme Av.Ufuk Bozoğlu, 21-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

MK. MADDE 76 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

MK. MADDE 76 Şerhler, Notlar, Yorumlar

MK. 76 Madde Gerekçesi
Gerekçe; Madde, olağan genel kurullar hariç bırakılmak suretiyle, toplantısız veya çağrısız toplantıyla kararlar alınmasını düzenlemektedir. Birinci fıkrayla genel kurul üyelerinin tamamının bir araya gelmeksizin yazılı katılımıyla alacakları kararlar ile dernek üyelerinin tümünün kanunda yazılı, çağrı usulüne uyulmaksızın bir araya gelerek aldıkları kararlar geçerli kabul edilmiştir. İkinci fıkrayla, olağan genel kurul toplantısı yerine geçmek üzere bu şekilde karar alınamayacağı öngörülm...
(Şerh No: 1141 - Ekleyen: Av.Ufuk BOZOĞLU - Tarih : 21-11-2009)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

MK. MADDE 76 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

MK. MADDE 76 Yabancı Dil Çevirileri

Resolutions adopted upon written participation of all members without coming together, and resolutions adopted by all members coming together without obeying to written convocation procedure provided by law are valid. Adoption of resolution in such a way does not substitute ordinary meeting.
(Şerh No: 12361 - Çeviren: Av.Kadir ORUÇ - Tarih : 31-10-2011)

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

MK. MADDE 76 Türkçeleştirme Önerileri

Bu Maddeye Ses Dosyası Ekleyin

MK. MADDE 76 Ses Dosyaları

Görme engelli meslektaşlarımız için ses dosyası
(Şerh No: 6711 - Ekleyen: Av.Duygu IŞIK BEHREM - Tarih : 05-09-2010)

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,02569509 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.