Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

GelirVK. MADDE 4

     
 
193 S.lı Gelir Vergisi Kanunu MADDE 4
TÜRKİYE’DE YERLEŞME
Aşağıda yazılı kimseler Türkiye'de yerleşmiş sayılır:
1. İkametgahı Türkiye'de bulunanlar (İkametgah, Kanunu Medeninin 19'uncu ve müteakip maddelerinde yazılı olan yerlerdir);

2. Bir takvim yılı içinde Türkiye'de devamlı olarak altı aydan fazla oturanlar (Geçici ayrılmalar Türkiye'de oturma süresini kesmez.)
 1  İçtihat    1  Çeviri    1  Türkçe    (Madde son güncelleme Dr. Özge Yücel, 28-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

GelirVK. MADDE 4 İçtihatları

Daimi ikametgah ile beşeri ve ekonomik ilişkileri yurtdışında yoğunluklu bulunan Türk vatandaşlarının Gelir vergisi kanunu kapsamında Türkiye de elde etmiş oldukları kazanç ve iratlarının vergilendirilmesi
(Şerh No: 2277 - Ekleyen: Muhsin KOÇAK - Tarih : 04-12-2009)

Bu Maddeye Not Girin

GelirVK. MADDE 4 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

GelirVK. MADDE 4 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

GelirVK. MADDE 4 Yabancı Dil Çevirileri

Persons mentioned below shall be deemed settled in Turkey: 1. Those who have residence in Turkey (Residence shall mean, the places which are written in Article 19 and the following Articles of the Turkish Civil Code); 2. Those who have been dwelt continuously more than six months in Turkey within a calendar year (temporary leavings shall not interrupt period of dwelling in Turkey.)
(Şerh No: 16540 - Çeviren: Av.Kadir ORUÇ - Tarih : 22-11-2016)

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

GelirVK. MADDE 4 Türkçeleştirme Önerileri

Aşağıda yazılı kimseler Türkiye'de yerleşmiş sayılır: 1. Türk Medeni Kanunu'nun 19. ve onu izleyen maddelerine göre belirlenen yerleşim yeri Türkiye'de bulunanlar, 2. Bir takvim yılı içinde Türkiye'de sürekli olarak altı aydan çok oturanlar. (Geçici ayrılmalar, Türkiye'de oturma süresini kesmez.)
(Şerh No: 2172 - Türkçeleştiren: Özge YÜCEL - Tarih : 28-11-2009)

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,02474403 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.